Powered by Smartsupp
EUR
sk

Hrubé stavby


Vyberte kraj

Splňte si svoj sen o bývaní. Ak uvažujete o hrubej stavbe, ste na správnom mieste. V každom okrese máme overených stavbárov pre výstavbu hrubej stavby. Ak si pre svoj projekt zvolíte profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami, môžete sa tešiť na kvalitné prevedenie, férové ceny a individuálny prístup.

Bratislavský kraj Trnavský kraj Nitriansky kraj Trenčiansky kraj Banskobystrický kraj Košický kraj Prešovský kraj Žilinský kraj

Aký je postup pri hrubej stavbe?

Vytýčenie pozemku

Hranice pozemku vytýčime geodetom - osobou, ktorá má spôsobilosť vykonávať geodetické a kartografické činnosti.


Vyčistenie plochy 

Z celej plochy staveniska zlikvidujeme všetky porasty, Stromy na stavenisku môžeme odstrániť len na základe povolenia. Ak chcete niektoré zachovať, zabezpečte ich proti mechanickému poškodeniu oplotením. Ak je na stavenisku objekt na zbúranie, vzniknutý odpad odvezieme na skládku (okrem materiálu, ktorý by ste mohli využiť pri zásypových prácach).


Prístupová cesta na stavbu

Budúce spevnené plochy. 

Príjazdové komunikácie zriaďujeme ku hraniciam pozemku. Napájame ich na vstup vozidiel na stavenisko. Ich zriadenie a napojenie na verejnú komunikáciu musí zodpovedať požiadavkám cestnej premávky.
Staveniskové komunikácie sú najvhodnejšie štrkové, ktoré sa môžu využívať ako podkladové vrstvy definitívnych komunikácií.


Prívod vody a elektriny 

Na stavbe je potrebný staveniskový rozvádzač. 

Prívod vody a elektrickej energie na stavenisko musí byť legálne zabezpečený z vhodného prípojného miesta. Prívody sa zriaďujú na hranici staveniska, kde sa umiestňujú aj meracie zariadenia. Ďalšie rozvody na stavenisku sú záležitosťou zariadenia staveniska.
Zhrnutie ornice

V mieste výkopu urobíme zhrnutie ornice (urobíme tzv. skrývku ornice) v hrúbke 20 až 50 cm a vyvezieme ju na príslušnú skládku. Ak je na stavenisku objekt na zbúranie, vzniknutý odpad odvezieme na skládku (okrem materiálu, ktorý by ste mohli využiť pri zásypových prácach).


Vytýčenie základov

Hranice základových pásov a základov vytýčime geodetom - osobou, ktorá má spôsobilosť vykonávať geodetické a kartografické činnosti. V cene je vytyčovací protokol s autorizačným overením, zameranie základov, zameranie uloženia DT, zameranie bodu NULA.


Výkopové práce

Voľba spôsobu realizácie výkopových prác závisí od rozsahu výkopov, druhu zeminy a hĺbky výkopov. 


Uzemnenie bleskozvodu - pred betónovaním

Realizujeme aj montáž pásoviny pre uzemnenie bleskozvodu

základový uzemňovač položíme po okraji výkopu tesne pod základmi. Uzemňovacie tyče zatlačíme do dostatočnej hĺbky pod základ, aby nám neprekážali pri izolácii a ďalších krokoch výstavby. 


Ležatá kanalizácia

Zoznam vývodov nie je krátky, a preto je dôležité mať úplne jasnú predstavu o rozmiestnení v dome ešte pred začatím výkopových prác.

Radi vám poradíme, aké vyústenia potrebujete pre Váš prípad. Ak si teda neviete poradiť, neváhajte a vyplňte kontaktný formulár a my sa vám ozveme.


Základy

Po výkopových prácach a uzemnení nasleduje betónovanie základových pásov. Následne realizujeme ukladanie DT tvárnic a výstuže. V základoch vynecháme prestupy na inštalácie.
Po položení ležatých inštalačných rozvodov a zhutnení násypov medzi základovými pásmi vybetónujeme základovú dosku.

Po základovej doske nasleduje výstavba hrubej stavby

Murovanie múrov a priečok 

Pred murovaním netreba zabudnúť na izoláciu pod murivo tkz. vodorovnú izoláciu a následne aj zvyslú izoláciu na základovú dosku a murivo. Pri murovaní stien máte na výber z rôznych materiálov.  Buď sa rozhodnete pre montované drevodomy, tehlu alebo pórobetón ako napríklad Porotherm, Heluz alebo Ytong prípadne Porfix, či Veloxu. Pri výbere správneho materiálu sa určite poraďte so skúseným profesionálom. Treba mať na mysli hlavne účel stavby v súlade s termoizolačnými vlastnosťami a výšku rozpočtu na stavbu.


Strecha

Výber strechy pre Váš dom vôbec nie je jednoduchá záležitosť. Ak staviate nový dom, vyberte si typ strechy, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Šikmá alebo rovná?  Viete, že na trhu je viac ako 20 typov striech podľa ich tvaru? Pri jednotlivých strechách sú veľké rozdiely z hľadiska ceny, vzhľadu aj prevedenia.  


Okná, francúzske terasové okná a vchodové dvere 

Okná sú tiež jednou zo zásadných výberov, poznáme napríklad drevohliníkové, hliníkové, drevené, plastové okná a tak isto aj dvere. tiež sa dajú zvoliť rôzne farebné varianty a tiež že či dvoj-sklo alebo troj-sklo. Na terasu sa dá využiť takzvané francúzske okno.