sk

Pokládka zámkovej dlažby Košice okolie - východ


ZATO, s.r.o. 

Ján Petričko
0907 214 930 
                                     Adresa: Žipov 108, 082 41 Prešov 
                                   E-mail: zato@zato.sk


O nás
ZATO je modernou stavebnou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá pokládkou zámkovej dlažby, chodníkov, výstavbou plotov a inými stavebnými činnosťami. S nami neriskujete. Kvalita a profesionalita sú hodnoty, na ktorých si zakladáme pri každej zákazke. Spolupracujeme s dodávateľmi ako Semmelrock, Premac, kde sme vedený ako oficiálna pokladačská firma. Ďalej spolupracujeme s firmami ako CityStoneDesign a Stadreko. Absolvujeme školenia ohľadom práce s novými materiálmi a technológiami, pretože spokojnosť zákazníka je u nás na prvom mieste. 

Na trhu pôsobíme od roku 2005, ako s.r.o. od roku 2016. Za ten čas sme si vybudovali silné postavenie v regióne východného Slovenska, a získali mnoho skúsenosti, ktoré sme pripravení Vám odovzdať v podobe kvalitne vykonanej práce a bezproblémovej komunikácií. Naša práca hovorí za nás. 


Fotogaléria


Sme plne kvalifikovaní 

V tíme máme profesionálov a snažíme sa certifikovať nielen našu firmu, ale aj našich zamestnancov. Sme firma, ktorá kladie dôraz na kvalitu a spokojnosť zákazníka.  


Informačné okienko pre našich zákazníkov

Zloženie podkladových vrstiev pre zámkovú dlažbu

1. Dlažba podľa zaťaženia vyškárovaná kremičitým pieskom 
2. Šírka škáry je individuálna podľa typu dlažby
3. Lôžko z drveného kameniva fr. 0-8mm/ 4-8mm
4. Podkladová vrstva kameň/betón
5. Ochranná vrstva kameň fr. 0-32mm, 16-32mm, 32-43mm
6. Vyrovnané, zhutnené a vyspádované podložie


Obrubníky

Zabezpečujú estetické ukončenie okrajov a plôch z betónovej dlažby a terasových platní. Široký výber farebných a tvarových prevedení ponúka veľa možností. Obrubníky sú neoddeliteľnou súčasťou každej betónovej plochy, zaručujú jej stabilitu a oddelenie od trávnatých plôch.


Palisádové obrubníky 

Sú vhodné na ukončenie plôch vytvorených z dlažieb, na ohraničenie prevýšení chodníkov, záhradných ciest, parkovacích a príjazdových plôch, či terás.


Prefabrikované schody - exteriér

Sú atraktívnym riešením pre svahovitý terén v záhrade alebo ako vonkajšie schody do domu. Majú perfektný design v rôznych farebných, tvarových aj povrchových prevedeniach.


Zámková dlažba

Je typ dlažby zo zhutneného betónu, ktorej horná strana je upravená pre lepší vzhľad. Jednotlivé dlaždice sú navrhnuté tak, aby do seba vzájomne zapadali. Vďaka tomu dlažba dosahuje vysokú stabilitu a odolnosť hlavne pri horizontálnom posune. Zámková dlažba sa vyrába prefabrikáciou.

Jednou z hlavných výhod zámkovej dlažby je možnosť jej rozobratia a opätovného zloženia do pôvodného stavu. Jednotlivé diely dlažby môžu mať rôzne odtiene vďaka čomu vzniká možnosť vytvárať rôzne obrazce, nápisy či prvky praktického charakteru - napr. na parkoviskách je možné týmto spôsobom vytvoriť parkovacie čiary oddeľujúce jednotlivé parkovacie miesta. Dlažba sa pokladá na sucho do štrkového podkladu a špáruje sa pieskom.


Exteriérové osvetlenia dlažieb

Myslite na osvetlenie už pri ich budovaní a zakomponujte do nich exteriérové svietidlá do dlažby. Tie sú vyrobené z vysoko kvalitných a odolných materiálov, navyše s vysokým stupňom krytia IP, a preto sú odolné jednak voči vplyvom počasia, no tiež aj mechanickému zaťaženiu. Exteriérové svietidlá do dlažby majú zväčša svoju ochrannú montážnu krabicu, ktorá sa zakope do zeme alebo osadí priamo do chodníka. Do nej sa následne vkladá svietidlo po pripojení na elektrický obvod a po inštalácií zdroja svetla.