Powered by Smartsupp
EUR
sk

Zámkové dlažby Banská Štiavnica


Radovan Daliman

0911 462 752

E-mail: info@vykopeme.eu


O nás

Realizujeme spevnené plochy na ,,klúč,, - parkoviská, zámkové dlažby, cesty.
Všetko realizujeme na komplet bez starostí.


Fotogaléria realizácií pre zámkové dlažby


Vozový park

pásový bager Banská Štiavnica
pásový bager Banská Štiavnica

Minibager Wacker neuson ez 26 vds  


Dosah: 2,8 m

Výška: 2,56 m

Váha: 3,2 t

Vybavenie: lyžice 30/40/60 cm, hydraulická svahovačka 120 cm, hydraulické kladivo, pôdny vrták priemer 20 cm, triediaca lyžica na zem

Šírka: 1,6 m

Nakladacia výška: 3,1 m  


Informačné okienko pre betónové zámkové dlažby

Zámková dlažba 

Je typ dlažby zo zhutneného betónu, ktorej horná strana je upravená pre lepší vzhľad. Jednotlivé dlaždice sú navrhnuté tak, aby do seba vzájomne zapadali. Vďaka tomu dlažba dosahuje vysokú stabilitu a odolnosť hlavne pri horizontálnom posune. Zámková dlažba sa vyrába prefabrikáciou.

Jednou z hlavných výhod zámkovej dlažby je možnosť jej rozobratia a opätovného zloženia do pôvodného stavu. Jednotlivé diely dlažby môžu mať rôzne odtiene vďaka čomu vzniká možnosť vytvárať rôzne obrazce, nápisy či prvky praktického charakteru - napr. na parkoviskách je možné týmto spôsobom vytvoriť parkovacie čiary oddeľujúce jednotlivé parkovacie miesta. Dlažba sa pokladá na sucho do štrkového podkladu a špáruje sa pieskom.


Zloženie podkladových vrstiev pre
zámkovú dlažbu 

1. Dlažba podľa zaťaženia vyškárovaná kremičitým pieskom 
2. Šírka škáry je individuálna podľa typu dlažby
3. Lôžko z drveného kameniva fr. 0-8mm/ 4-8mm
4. Podkladová vrstva kameň/betón
5. Ochranná vrstva kameň fr. 0-32mm, 16-32mm, 32-43mm
6. Vyrovnané, zhutnené a vyspádované podložie


Obrubníky 

Zabezpečujú estetické ukončenie okrajov a plôch z betónovej dlažby a terasových platní. Široký výber farebných a tvarových prevedení ponúka veľa možností. Obrubníky sú neoddeliteľnou súčasťou každej betónovej plochy, zaručujú jej stabilitu a oddelenie od trávnatých plôch.


Palisádové obrubníky 

 Sú vhodné na ukončenie plôch vytvorených z dlažieb, na ohraničenie prevýšení chodníkov, záhradných ciest, parkovacích a príjazdových plôch, či terás.


Prefabrikované schody - exteriér

Sú atraktívnym riešením pre svahovitý terén v záhrade alebo ako vonkajšie schody do domu. Majú perfektný design v rôznych farebných, tvarových aj povrchových prevedeniach.


Exteriérové osvetlenia dlažieb 

Myslite na osvetlenie už pri ich budovaní a zakomponujte do nich exteriérové svietidlá do dlažby. Tie sú vyrobené z vysoko kvalitných a odolných materiálov, navyše s vysokým stupňom krytia IP, a preto sú odolné jednak voči vplyvom počasia, no tiež aj mechanickému zaťaženiu. Exteriérové svietidlá do dlažby majú zväčša svoju ochrannú montážnu krabicu, ktorá sa zakope do zeme alebo osadí priamo do chodníka. Do nej sa následne vkladá 
svietidlo po pripojení na elektrický obvod a po inštalácií zdroja svetla.