Powered by Smartsupp
EUR
sk

Výplne plotov, zábradlia, ploty a brány pre mesto ŽilinaRadovan Daliman
0911 462 752  

E-mail: info@vykopeme.eu


O nás 

Ponúkame našim zákazníkom kovovýrobu na mieru, individuálny prístup a poradenstvo. Naša firma sa špecializuje na plotové dielce, automatické brány, zábradlia, prístrešky. 


Informačné okienko

Pri výbere plota, je veľmi dôležité určiť aký by mal spĺňať hlavný účel. Jeho funkčnosť preto staviame na prvé miesto, a až potom sa snažíme prispôsobiť ho k architektúre alebo pozemku. Pred samotnou stavbou plotu však treba ešte myslieť na spôsob výstavby, impregnácie ale aj na budúcu údržbu.  

Funkcie oplotenia spočívajú v tom, že vymedzuje hranice vlastných práv pozemku, záhrady, domu a zabraňuje pred neželaným vstupom, čiže ochrana ohraničeného pozemku. Oplotenie chráni a zabraňuje svojvoľnému vstupu cudzím nepozvaným osobám a zvieratám. Oplotenie plní i ďalšie dôležité funkcie. V miestach so zvýšeným ruchom napríklad v blízkosti železníc, frekventovaných cestných komunikácií môžu určité typy oplotenia vytvárať zvukovú bariéru. V neposlednom rade plní aj okrasnú funkciu, pretože je to väčšinou to, čo si ľudia všimnú ako prvé. Oplotenie by malo materiálovo aj farebne ladiť a korešpondovať s architektúrou, či s druhom pozemku.


Drôtené ploty

patria medzi najpredávanejšie a najviac používané. Najčastejšie sa používajú k oploteniu pozemkov, záhrad, poľnohospodárskych objektov a všade tam, kde potrebujete ohraničiť svoj priestor. V porovnaní s ostatnými materiálmi - nesiahnete tak hlboko do vrecka. Samotné drôtené pletivo ale tvorí len úplne minimálnu pohľadovú bariéru. Pokiaľ si teda chcete chrániť súkromie, mali by ste skúsiť iný typ materiálu alebo si obstarať plachtu. 

Drôtené ploty
Drôtené ploty

Živé ploty

nám zabezpečí súkromie a majiteľ je okrem toho obdarený čerstvým vzduchom a vôňou, ktorú mu betón alebo pletivo nikdy nedokážu priniesť. Živý plot vytvorí dynamický prvok a zabezpečí aj určité farebné variácie podľa druhu zvolených kríkov alebo stromčekov. Veľkou výhodou tiež je, že sa dá celkom jednoducho prispôsobiť a zladiť s farbou a tvarom domu. Živé oplotenie môže zabezpečiť nižšiu hlučnosť a zachytávanie prachu, ak sa pozemok nachádza pri cestnej komunikácii. Pri výbere živého oplotenia treba byť ale aj opatrný, pretože niektoré variácie lákajú hmyz alebo vtáky ktoré si v hustých korunách vytvárajú svoje domovy. 

Živé ploty
Živé ploty

Živé oplotenie je tiež náročnejšie na údržbu, ako pri ostatných druhoch oplotenia. Samozrejme, treba ho pravidelne hnojiť a rezať/strihať najmä na jar a jeseň.  


Drevené oplotenie

predstavuje skvelý spôsob, ako dodať vášmu pozemku a architektúre unikátny charakter. Zároveň prináša nekonečné možnosti rôznych dizajnov a konštrukcií. Drevené oplotenie vyhovie tým, ktorí chcú maximálne súkromie ale je vhodný aj pre ľudí, ktorí majú cit pre dizajn a estetiku. Drevený plot ale treba pravidelne kontrolovať, plotovky a laty môžu postupom času začať hniť. Rovnakú pozornosť treba venovať aj základnému náteru dreveného plotu. Syntetická lazúra, bezfarebné laky a nátery predĺžia drevenému plotu životnosť. Drevený plot skvele vyzerá v kombinácii s kovovými prvkami alebo gabionmi.

Drevené oplotenie
Drevené oplotenie

Betónové ploty

investícia do betónového plotu je investícia na istotu. Betónový plot je veľmi trvácny. Navyše nepotrebuje údržbu ani dodatočnú investíciu. Betónový plot je ale aj aktívum, ktoré zvyšuje cenu samotnej nehnuteľnosti a pozemku.

Veľa ľudí si vyberá túto variantu plotu hlavne kvôli tomu, že vám poskytuje súkromie. Takéto ploty vyzerajú skvele a sú tu možnosti aj farebných betónov, rôznych vzorov, oblúkov a podobne. Obrovskou výhodou je že betónový plot vám krásne odfiltruje zvuky z ulice.

Betónové ploty
Betónové ploty

Murované ploty

na výstavbu murovaných plotov sú potrebné betónové tvárnice, ktoré sú v súčasnosti vyrábané v rôznych farbách, veľkostiach a tvaroch. Vďaka širokej ponuke betónových tvárnic bude vyzerať váš plot originálne a splní si svoju úlohu. Aby však bol murovaný plot postavený správne je potrebné urobiť základový pás, na ktorý sa následne ukladajú betónové tvárnice. Betónové tvárnice sa potom zalievajú betónom, kvôli vyššej odolnosti a stabilite. Základový pás by mal byť vymeraný presne a narovno, aby murovaný plot pôsobil reprezentatívne už z diaľky. Posledným krokom pri stavbe murovaného plotu je nalepenie krycích platní, ktoré ochránia plot pred rosou, dažďovou vodou a snehom. Murovaný plot sa výborne hodí na prednú alebo bočnú časť od ulice, pretože má okrasný charakter a pôsobí veľmi pekne.

Murované ploty
Murované ploty

Murovaný plot sa dá tiež výborne doladiť rôznymi detailmi v podobe okrasných stĺpikov a podobne. Murované tvárnice sa tiež dajú skombinovať napríklad s drevom, kameňom alebo pletivom, čím sa docieli o niečo jemnejší vzhľad plotu. Výber plotu by mal tiež závisieť od materiálového riešenia domu aby s plotom pôsobili esteticky.  


Gabiónové ploty

Kompaktné a štíhle gabionové ploty sú skladané zo zváraných panelov a oceľových stĺpikov s využitím obojstranných montážnych háčikov. Jedná sa o elegantný architektonický prvok s vysokou životnosťou a poskytujúci vysokú úroveň súkromia . Nezanedbateľná pri Vašej voľbe je aj úspora nákladov. Môžeme ho použiť ako dizajnový exteriérový plot pre rodinné domy a firmy, ako aj pre vnútorné prehradenia záhrad/ objektov napríklad na vytvorenie relaxačných zón.

Gabiónové ploty
Gabiónové ploty

Kombinované ploty

vznikli kombináciou dizajnových prvkov latkového a tyčkového plota. Rôznymi kombináciami farby plotoviek aj tyčí a ich zakončení vzniká mnoho zaujímavých variácií. Aj kombinované ploty sú bezúdržbové. Plotové polia sa montujú medzi vopred pripravené murované stĺpy alebo medzi hliníkové stĺpiky.

Kombinované ploty
Kombinované ploty