sk

Zemné a výkopové práce PopradRadovan Daliman
0911 462 752


e-mail : info@vykopeme.eu

Naša firma realizuje: zemné a výkopové práce, búracie práce, vyrovnávanie pozemkov a ciest, planírovanie, výkop bazénu, výkop pre kanalizačné prípojky, hĺbenie jám, výkop základovej dosky, výkop pre pokládku zámkovej dlažby, odvoz zeme, dovoz zeme a iné, podľa potrieb našich zákazníkov.


Vozový park

Traktorbager JCB 3CX
Traktorbager JCB 3CX

Traktorbager JCB 3CX


Dosah: 5,97 m

Výška: 2,91 m

Váha: 8,07 t

Vybavenie: lyžice 40, 50, 80 a 150cm + svahovačka

Šírka: 2,24 t

Výsypná výška: 2,72 m 


Minibager Caterpillar 303CR
Minibager Caterpillar 303CR

Minibager Caterpillar 303CR


Dosah: 3,2 m

Výška: 2 m

Váha: 3,2 t

Vybavenie: Lyžice: 30/50 cm, svahovacia lyžica 120 cm  

Šírka: 1.55 m


Mercedes atego sklápač
Mercedes atego sklápač

Mercedes atego sklápač


Nosnosť: 5,5 t

Ložná plocha: 


Fotogaléria


Informačné okienko

Výkop pre základy na kľúč

Súčasťou základov je výkop a ten by mal byť realizovaný do nezamrznutej hĺbky a podľa projektu by malo do neho byť vložené uzemnenie a uviazané železo. Výkop základov by mal byť zaliaty do troch dní od výkopu, ak sa to v rámci plánu nepodarí tak posledných 30 cm by malo byť pred zaliatím dokopaných.

Výkop pre základy na kľúč
Výkop pre základy na kľúč

Výkop kanalizačnej prípojky

Výkop na kanalizačnú prípojku by mal byť tak široký, aby človek do do výkopu mohol vojsť a manipulovať s rúrou. V prípade väčších hĺbok je potrebné použiť paženie výkopu. Na kanalizačné prípojky sa často využíva aj ručné dokopávanie a to predovšetkým na vyhľadávanie inžinierskych sietí.

Výkop vodovodnej prípojky

Na vodovodnú prípojku treba pripraviť výkop tak, aby vodovodná rúra bola z každej strany obkopaná aspoň 20 cm a rozmer výkopu by mal byť aspoň 120 cm aby tam mal vodoinštalatér dostatočný priestor pri zapájaní.

Výkop a zapojenie kanalizačnej prípojky
Výkop a zapojenie kanalizačnej prípojky

Výkop pod zámkovú dlažbu

Výkop pod zámkovú dlažbu je veľmi dôležitý. Nie je vhodné dať kameň na neupravený terén. Zeminu pod zámkovú dlažbu je treba vyspádovať smerom od domu a zhutniť. Chodníky by mali byť vykopané aspoň na 20 cm a parkovacia plocha na 40 centimetrov a viac.

Výkop pod zámkovú dlažbu
Výkop pod zámkovú dlažbu

Výkop na vodovodnú šachtu

Výkop pre vodovodnú šachtu sa kope rovnako ako žumpa, to znamená aspoň 40 centimetrov širšiu z každej strany aby sa dala zemina zhutniť.

Výkop na žumpu

Výkop na osadenie žumpy sa väčšinou vykonáva traktorbagrom, samozrejme ak to priestor dovolí. Ak to ale priestor nedovalí, tak je potom vhodný minibager s väčším dosahom. Výkop na žumpu treba tiež urobiť tak aby bola z každej strany aspoň 40cm vôľa a aby sa dala zemina zhutniť okolo žumpy.


Výkop na bazén

Výkop na bazén treba uskutočniť presne podľa pokynov výrobcu. Netreba samozrejme zabudnúť na šachtu kde bude umiestnené vybavenie bazéna. Je veľa druhov bazénov a každý má iný postup pri výkopových prácach, preto je potrebné si ho vyžiadať od výrobcu.

Výkop na bazén
Výkop na bazén