Powered by Smartsupp
EUR
sk

Realizácie záhrad Ružomberok


EkoGrunt - realizácie záhrad 

Ján Šimončič
0903 380 575 
Adresa: Nižná Revúca 201, 034 74 Liptovské Revúce
E-mail: ekogrunt.zahradnik@gmail.com


O nás

Máte záhradu v ktorej Vám chýba pestrosť a užitočné dizajnové riešenia? Alebo máte pozemok,
ktorý sa má ešte len stať rozšírením vášho životného priestoru, kde si s radosťou budete vychutnávať pohodlie domova?

S našou kreativitou vám pomôžeme vytvoriť
priestor, ktorý uspokojí vaše potreby, rozšíri váš životný priestor a v neposlednom rade bude miestom, za ktoré vám príroda bude vďačná.

Naša realizačná firma sa venuje
tvorbe záhrad, ako aj verejných priestorov rôzneho charakteru. Rozmanitosť našich skúsenosti nám dáva možnosť zrealizovať nie len výsadbu predurčenú pre vašu záhradu, ale aj množstvo záhradných prvkov, od malých stavieb cez vodné plochy až po....
záleží na Vás.

Uvedomujeme si význam záhrad, ale aj všeobecne výsadieb v urbanizovanom prostredí a dopad ich charakteru na okolie a na váš život v nich. Cieľom našej tvorivej práce je preto
vytváranie funkčného a harmonického celku. Takého, ktorým sa nie len radi pochválite, ale bude predurčený pre vaše potreby a koníčky. A to najdôležitejšie, premení doteraz nepovšimnuté miesto na oázu rozmanitosti rastlinných druhov, prinesie svojmu okoliu atmosféru s príjemnou mikroklímou a vôňou prírody

Podporujeme súčasné trendy a inovácie a radi prijímame nové výzvy. Prioritou však pre nás zostáva rozmanitosť našich pôvodných druhov, využívanie zrážkovej vody a jej zachovanie v krajine. 

Súčasťou našej prace je ekológia, tj. vzťahy medzi organizmami, a teda v našom prípade hlavne medzi rastlinami, ale aj živočíchmi, z ktorých je mnoho pre nás užitočných a o našu záhradu sa starajú spoločne s nami. 

Náš environmentálny charakter nám pomáha vytvoriť pre vás priaznivé životné prostredie a priestor fungujúci prirodzeným rytmom. 

Váš názor a vaše postrehy sú pre nás dôležité a počas celej realizácie s vami radi komunikujeme, aby sme vytvorili priestor priamo pre vás a vašich blízkych.


Fotogaléria realizovaných prác


Informačné okienko

Záhrady

Postavili ste nový dom, kúpili ste staršiu stavbu alebo ste zdedili nehnuteľnosť? Ku každému domu patrí nejaká záhrada. Dnes sú predstavy o vysnívanej modernej záhrade iné ako pred niekoľkými rokmi, kedy slúžila predovšetkým na pestovanie ovocia a zeleniny a chov sliepok. Samozrejme to ale neznamená že dnes to už nikoho nezaujíma, práve naopak.

Každý si tú svoju vysnívanú záhradu ale predstavuje trošku inak. Niekto ako rekreačnú zónu s bazénom a terasou, niekto zase ako okrasnú záhradu so skalkou a kvetinami a niekto tú záhradu chce aby si mohol vypestovať čerstvé ovocie, zeleninu, mať čerstvé mäso a na chov sliepok ktoré budú znášať vajcia.

Záhrada s relaxačnou zónou
Záhrada s relaxačnou zónou

Okrasné záhrady

Okrasné záhrady sú súčasťou ľudských životov už od nepamäti. Okrasné záhrady by sa mali predovšetkým odvíjať od snov a želaní zákazníkov, samozrejme ale aj od architektúry, kultúry a teplotným podmienkam ktoré v danej krajiny sú. Ich súčasťou sú najrôznejšie jazierka, skalky, záhradné prístrešky, bazény atď... Veľký dôraz je kladený na to aby starostlivosť o okrasnú záhradu zaberala pokiaľ možno čo najmenej času a energie.

Okrasná záhrada
Okrasná záhrada

Úžitková záhrada

Práca v záhrade spája príjemné s užitočným. Pre úžitkovú záhradu si potrebujeme vyhradiť slnečnú časť záhrady, dobre chránenú pred vetrom ale zároveň aby bola vzdušná. Samozrejme musíme myslieť aj na to, aby pri nej bola prípojka vody.

Úžitková záhrada
Úžitková záhrada

Rekonštrukcia záhrady

Rekonštrukcia záhrady spočíva v tom že prepracujete aktuálny stav vašej záhrady na nový. Keďže takáto rekonštrukcia záhrady býva veľa krát finančne náročná, treba si spraviť detailný obraz o tom čo chcete zmeniť, čo by ste chceli zachovať a vyčleniť si rozpočet, ktorý na túto rekonštrukciu záhrady chcete použiť. Samozrejme treba si upresniť aj to do akého záhradného štýlu chcete aby sa vaša nová záhrada prerobila. Aj keď jednotlivé prvky môžu pôsobiť samostatne veľmi pekne, skombinované dokopy môžu pôsobiť chaoticky. Preto ak máte dom prispôsobený do jedného architektonického štýlu, môžete tento štýl použiť aj do Vašej novej záhrady.  

Rekonštrukcia záhrady
Rekonštrukcia záhrady