Powered by Smartsupp
EUR
sk

Zemné a výkopové práce Púchov


M-BUILD-PU s.r.o.

Martin Rosina

0907 140 749
Adresa: Novonosická 819/82, 020 01 Púchov
E-mail: info@zemnepracepu.sk


Zemné a výkopové práce na kľúč

RÝCHLEJŠIE, EFEKTÍVNEJŠIE A SPOĽAHLIVO

Spoľahnite sa naše komplexné služby v oblasti zemných, stavebných a výkopových prác za výhodnú cenu.

Kontaktujte nás, po obhliadke zdarma zistíte obratom cenovú ponuku na mieru.


Realizujeme:

✔ Zemné a výkopové práce rôzneho druhu

✔ Zhotovenie prístupových ciest

✔ Vodovodné, kanalizačné a elektrické prípojky na kľúč

✔ Úprava pozemkov

✔ Búracie práce

✔ Výkopy pre bazény

✔ Výkopy pre septiky

✔ Čističky odpadových vôd (ČOV)

✔ Retenčné nádrže a trativody


Vozový park

kompaktný minibager Púchov
kompaktný minibager Púchov

Takeuchi TB 257FR

MIDI bager s predným a zadným nulovým presahom
FR(front rear)

Hĺbkový dosah: 3,90 m

Výška: 2,58 m

Váha: 6 t 

Dĺžka: 5,40 m

Šírka: m

Vybavenie: hrable, kliešte na drevo/demolačný drapák,
                     zrovnávací hranol, 360° rotator


kontajner Púchov
kontajner Púchov
auto s hydraulickou rukou Púchov
auto s hydraulickou rukou Púchov

sklápač Púchov
sklápač Púchov
zrovnávací hranol na bager Púchov
zrovnávací hranol na bager Púchov

kliešte na drevo / demolačný drapák Púchov
kliešte na drevo / demolačný drapák Púchov
hrable na bager Púchov
hrable na bager Púchov

Nájdeme čo najefektívnejšie riešenie


Každá realizácia má svoje špecifiká. Vďaka rozsahu služieb v oblasti zemných a výkopových prác, ktoré ponúkame, vám odporučíme čo najvýhodnejšie riešenie. Či už potrebujete vykopať základy novostavby alebo žumpu, navoziť makadámovú suť, alebo zarovnať pozemok, s našimi dlhoročnými skúsenosťami a modernými mechanizmami to dokážeme bez problémov vyriešiť bez toho, aby ste si museli zašpiniť ruky.


Spoľahnite sa na kvalitné zemné a výkopové práce od A po Z. Zabezpečíme všetky potrebné súvisiace služby, ako napríklad búracie práce a následný odvoz materiálu.

Zverte stavebné práce do našich rúk. Transparentná cenová ponuka, férové podmienky a spoľahlivý výsledok v podobe kvalitnej stavby, oplotenia, pozemkových úprav či inej betonáže vás presvedčia.

Pomocou hydraulickej ruky a špeciálnych vozidiel zabezpečíme dovoz sypkých materiálov presne na miesto, ktoré potrebujete. Obráťte sa na spoľahlivú firmu s overenými dodávateľmi a kontaktmi.

Pomôžeme vám s likvidáciou odpadov priamo na skládku, do recyklačného strediska alebo zabezpečíme samotnú recykláciu stavebnej sute spôsobom, ktorý vám ju umožní opätovne využiť.


Kde pôsobíme?

Naše služby zameriavame najmä na oblasť  Trenčianskeho, Žilinského kraja a ich okolia
(Púchov, Považská Bystrica, Ilava, Dubnica nad Váhom, Trenčín)
V prípade potreby však pre nás nie je problém zrealizovať práce v rámci celého Slovenska či dokonca na Morave.


Prečo zemné a výkopové práce od nás?

HĽADÁME NAJEFEKTÍVNEJŠIU MOŽNOSŤ
Nájdeme riešenie, ktoré sa zladí s vaším časovým harmonogramom a poteší aj váš rozpočet.

PRACUJEME RÝCHLO A EFEKTÍVNE
Každá realizácia je našou vizitkou. Preto sme radi, že nás spokojní zákazníci odporúčajú svojim známym
a priateľom.

MÁME BOHATÉ SKÚSENOSTI
Za roky získaných skúseností a zrealizovaných prác vám poradíme a zodpovieme všetky prípadné otázky.

PRACUJEME S MODERNÝMI MECHANIZMAMI

V strojovom parku sa spoliehame na vysoko efektívne mechanizmy, vďaka ktorým dokážeme pracovať rýchlejšie a detailnejšie.

PONÚKAME KOMPLEXNÉ SLUŽBY

Poradíme, naceníme, zrealizujeme. Dokonca zabezpečíme odvoz alebo dovoz materiálu/odpadu podľa potreby.

MÁME FÉROVÉ CENY

Po prehliadke zdarma vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku, ktorú dodržíme. Časovo aj dohodnutou sumou. 


Fotografie z realizácií


Informačné okienko

Výkop pre základy na kľúč

Súčasťou základov je výkop a ten by mal byť realizovaný do nezamrznutej hĺbky a podľa projektu by malo do neho byť vložené uzemnenie a uviazané železo. Výkop základov by mal byť zaliaty do troch dní od výkopu, ak sa to v rámci plánu nepodarí tak posledných 30 cm by malo byť pred zaliatím dokopaných.

Výkop pre základy na kľúč
Výkop pre základy na kľúč

Výkop kanalizačnej prípojky

Výkop na kanalizačnú prípojku by mal byť tak široký, aby človek do do výkopu mohol vojsť a manipulovať s rúrou. V prípade väčších hĺbok je potrebné použiť paženie výkopu. Na kanalizačné prípojky sa často využíva aj ručné dokopávanie a to predovšetkým na vyhľadávanie inžinierskych sietí.

Výkop vodovodnej prípojky

Na vodovodnú prípojku treba pripraviť výkop tak, aby vodovodná rúra bola z každej strany obkopaná aspoň 20 cm a rozmer výkopu by mal byť aspoň 120 cm aby tam mal vodoinštalatér dostatočný priestor pri zapájaní.

Výkop a zapojenie kanalizačnej prípojky
Výkop a zapojenie kanalizačnej prípojky

Výkop pod zámkovú dlažbu

Výkop pod zámkovú dlažbu je veľmi dôležitý. Nie je vhodné dať kameň na neupravený terén. Zeminu pod zámkovú dlažbu je treba vyspádovať smerom od domu a zhutniť. Chodníky by mali byť vykopané aspoň na 20 cm a parkovacia plocha na 40 centimetrov a viac.

Výkop pod zámkovú dlažbu
Výkop pod zámkovú dlažbu

Výkop na vodovodnú šachtu

Výkop pre vodovodnú šachtu sa kope rovnako ako žumpa, to znamená aspoň 40 centimetrov širšiu z každej strany aby sa dala zemina zhutniť.

Výkop na žumpu

Výkop na osadenie žumpy sa väčšinou vykonáva traktorbagrom, samozrejme ak to priestor dovolí. Ak to ale priestor nedovalí, tak je potom vhodný minibager s väčším dosahom. Výkop na žumpu treba tiež urobiť tak aby bola z každej strany aspoň 40cm vôľa a aby sa dala zemina zhutniť okolo žumpy.


Výkop na bazén

Výkop na bazén treba uskutočniť presne podľa pokynov výrobcu. Netreba samozrejme zabudnúť na šachtu kde bude umiestnené vybavenie bazéna. Je veľa druhov bazénov a každý má iný postup pri výkopových prácach, preto je potrebné si ho vyžiadať od výrobcu.

Výkop na bazén
Výkop na bazén

Výkop základov na plot

Výkop základu na plot by mal byť tiež do nezamrzne hĺbky, čo je približne 80 cm a šírka by mala byť širšia ako plot aspoň o 5 až 10 centimetrov. V prípade že je na plot vyvíjaný tlak z boku tak základ robíme 20 až 30 cm širší ako šírka plotu.

Výkop na oporný múr

Výkop na oporný múr je veľmi dôležitý a je veľmi dobré sa poradiť so statikom alebo dodávateľom plotových tvárnic, pretože čím väčší nápor bude na múr, tým širší treba základ.

Výkop základov na plot
Výkop základov na plot

Zemné a výkopové práce

Na zemné a výkopové práce si treba nájsť vhodný stroj. Všetko závisí od kopania miesta okolo výkopov a prístupu k výkopom na zemné výkopové sa práce sa používa minibager, traktorbager, kolesový bager, pásový bager, kráčajúci bager a rôzne iné druhý bagrov. Na zemné práce sa používa aj UNC nakladač alebo inak povedané šmykom riadený nakladač, ktorý je veľký pomocník pri presune zeme a sypkých materiálov v rámci pozemku. Na šmykom riadený nakladač sa dajú využiť aj paletizačné vidly alebo mixovacia lyžica na betón.

Zemné a výkopové práce
Zemné a výkopové práce

Planírovanie

Planírovanie je detailne upravovanie zeme alebo kameňa spravidla už na záver. Pri veľkých plochách sa používa buldozér pri malých okolo domu je najvhodnejší minibager.

Planírovanie
Planírovanie

Svahovanie pozemku

Je to vlastne úprava terénu do prirodzených tvarov, teda miernych vyvýšenín alebo opačne priehlbín. Prechod medzi týmito útvarmi však musí byť veľmi plynutý, aby pôsobil čo najviac prirodzene a zanechával dojem prirodzene zvlneného terénu.

Terasovanie pozemku

Ak je váš pozemok jeden veľký svah tak buď ho necháte celý v spáde alebo sa u vás vykopú terasy, ktoré môžete využívať rôznym spôsobom. Napríklad na jednej si môžete spraviť záhradku, na druhej altánok, na tretej bazén alebo čokoľvek Vás napadne.

Svahovanie pozemku
Svahovanie pozemku

Úprava terénu

Úprava terénu sa využíva napríklad na vyrovnanie nerovností na pozemku ideálnym riešením je roztiahnutie novej zeme. Úprava terénu sa dá robiť traktorbagrom UNC, nakladačom zeme alebo aj minibagrom a je to takzvaná úprava na hrubo. Úprava terénu sa používa často na stavbách, okolo domu, raz treba presnú zem, raz treba vyrovnať pod lešenie a raz treba upraviť terén na trávnik.

Úprava terénu
Úprava terénu

Vyrovnanie zeme

Na hrubé vyrovnanie zeme je vhodný traktorbager (napr. JCB). Väčšinou má traktorbager lyžicu, ktorá sa nazýva žralok a ktorá je prispôsobená na takéto vyrovnávanie zeme.

Vyrovnanie zeme
Vyrovnanie zeme

Výkop na drenáž

V prípade že je pozemok vystavený vode alebo potrebuje zviesť vodu tak sa na pozemku vykope drenáž. Voda do drenáže môže ísť buď zo strechy alebo z obvodu domu, poprípade z odvedenia vody od oporného múru alebo iného záchytného bodu. Drenáž môže byť buď z okrúhlych kameňov od frakcie 16-22 ale pokojne aj 22-63, zabalených do geotextílie, z plastových paliet zabalených do geotextílie alebo sa vyrábajú aj drenážne systémy s možnosťou využitia vody. Jama na drenáž sa vypočíta podľa zrážanlivosti ale aj typu zeme, napríklad priemerná zrážanlivosť v Nitre je 584,1 mm za rok na meter štvorcový, takže pri výpočte na drenáž sa používa vzorec (m2 strechy x 0,05841 zrážanlivosť = m3 drenáže). Príklad 100 m2 strechy x 0,05841= 5,841 m3 veľkosť drenáže. Príklad na skalnatom plese je úhrn zrážok cca 1500 mm tak by mala mať drenáž 15 m3. Ak chcete aby vám nad drenážou rástla tráva tak dajte na ňu aspoň 50 CM a viac zeme.

Výkop na drenáž
Výkop na drenáž
Drenáž
Drenáž

Stroje alebo niektoré značky strojov ktoré sa používajú pri zemných a výkopových prácach:

JCB, Komatsu, traktorbager, minibager, UNC, Locust, nakladač, šmykom riadený nakladač, pásový bager, kráčajúci bager, buldozér, vibračná doska, vibračná noha, vibračný valec.