Powered by Smartsupp
EUR
sk

Zemné a výkopové práce Prievidza


FLEXI STAV s.r.o.

Tomáš Pisar 0910 902 755
Peter Pisar 0908 665 933
Adresa: Kamenec Pod Vtacnikom, okres Prievidza 
E-mail: tomaspisar23@gmail.com
Web: www.vykopovepracebagrom.sk


Realizujeme

VÝKOPOVÉ PRÁCE -  inžinierske siete, prípojky-plynovody, vodovody, kanalizácie, prípravné práce pre stavby, zámkové dlažby, základové dosky, výkopy základy domu, garáže, kopanie šachty, plotu, žumpy, bazény, drenáž, jamy, záhradné jazierka, bagrovanie a iné…


ZEMNÉ PRÁCE – terénne práce, úprava záhrady okolo domu, úprava pozemku, terénu a vodných tokov,vyrovnanie, planírovanie a úprava svahovitého terénu, pozemkov a záhrad, stabilizácia zeminy, rozhŕňanie štrku, zeminy, zavážanie základov RD, spevnené plochy- parkoviská, terénne úpravy, vytrhávanie starých kmeňov stromov...

Realizujeme rôzne výkopy v tesných priestoroch, ale aj pri náročnejšom teréne.

Taktiež realizujeme BÚRACIE PRÁCE - búranie a demolácia budov


PRÁCE S PALETOVÝMI VIDLAMI – napr. prekladanie - betónové ploty, betónové skruže,
preprava paletového materiálu…


NÁKLADNÁ DOPRAVA, VYKLÁPAČE – HYDRAULICKÁ RUKA - výsun 8.2 m
VOLVO, RENAUT IVECO - preprava materiálov, rozvoz, prevoz, odvoz, dovoz štrku, kameňa, hliny, kameniva, makadamu, zeminy, suchý betón, asfalt, drevo...


Sme partnerom vykopeme.eu aj za oblasť Štrkopiesky Prievidza.


Videá

demolačné a búracie práce, nakladanie haluziny


Vozový park

pásový bager Prievidza
pásový bager Prievidza

Wacker Neuson EZ 80

  


Dosah: 4,7 m

Vybavenie: lyžice 30/40/50/60/80 cm, svahovacia - 150 cm

Šírka: 2,4 m

Výška: 2,65 m

Váha: 9 t


 


pásový báger prievidza
pásový báger prievidza

Wacker Neuson Ez53    


Dosah: 3,9 m

Vybavenie: lyžice 30/40/50/60/80 cm, svahovacia lyžica 140 cm

Šírka: 2,0 m

Výška: 2,65 m

Váha: 6 t


 


nakladač Prievidza
nakladač Prievidza

Komatsu nakladač 1020


Hmotnosť: 5 t

Šírka: 

Výška:

Zdvih: 1,6 t

Vybavenie: paletizačné vidly Minibager Prievidza
Minibager Prievidza

Minibager Wacker Neuson Ez38 


Dosah: 3,3 m 

Vybavenie: lyžice 30/40/50/60/80 cm, svahovacia lyžica 120 cm

Šírka: 1,7 m

Výška: 2,5 m

Váha: 4 t


Pásový bager Prievidza
Pásový bager Prievidza

Pásový bager Hyundai R35z9


Dosah: 3,3 m

Vybavenie: lyžice 30/40/50/60/80 cm, svahovacia lyžica 120 cm, búracie kladivo 

Šírka: 1 ,7 m

Výška: 2,5 m

Váha: 4 ttrojstranný sklápač prievidza
trojstranný sklápač prievidza

Volvo Fm 420 trojstranný sklápač


Nosnosť: 15 t

Hydraulická ruka dosah: 12 m

Ložná plocha: 6 x 2,5 x 0,8 m


trojstranný sklápač Prievidza
trojstranný sklápač Prievidza

Renault Midlum 280Dxi trojstranný sklápač


Nosnosť: 12 t

Ložná plocha: 4,7 x 2,5 x 0,6 m


Iveco trojstranný sklápač Prievidza
Iveco trojstranný sklápač Prievidza

Iveco tector trojstranný sklápač

Nosnosť: 7 t

Ložná plocha: 4,2 x 2,3 x 0,4 m


vibračná noha Prievidza
vibračná noha Prievidza
vibračná doska Wacker Neuson 500kg Prievidza
vibračná doska Wacker Neuson 500kg Prievidza

Fotogaléria


Informačné okienko

Výkop pre základy na kľúč Prievidza

Súčasťou základov je výkop a ten by mal byť realizovaný do nezamrznutej hĺbky a podľa projektu by malo do neho byť vložené uzemnenie a uviazané železo. Výkop základov by mal byť zaliaty do troch dní od výkopu, ak sa to v rámci plánu nepodarí tak posledných 30 cm by malo byť pred zaliatím dokopaných.

Výkop pre základy na kľúč
Výkop pre základy na kľúč

Výkop kanalizačnej prípojky Prievidza

Výkop na kanalizačnú prípojku by mal byť tak široký, aby človek do do výkopu mohol vojsť a manipulovať s rúrou. V prípade väčších hĺbok je potrebné použiť paženie výkopu. Na kanalizačné prípojky sa často využíva aj ručné dokopávanie a to predovšetkým na vyhľadávanie inžinierskych sietí.

Výkop vodovodnej prípojky Prievidza

Na vodovodnú prípojku treba pripraviť výkop tak, aby vodovodná rúra bola z každej strany obkopaná aspoň 20 cm a rozmer výkopu by mal byť aspoň 120 cm aby tam mal vodoinštalatér dostatočný priestor pri zapájaní.

Výkop a zapojenie kanalizačnej prípojky
Výkop a zapojenie kanalizačnej prípojky

Výkop pod zámkovú dlažbu Prievidza

Výkop pod zámkovú dlažbu je veľmi dôležitý. Nie je vhodné dať kameň na neupravený terén. Zeminu pod zámkovú dlažbu je treba vyspádovať smerom od domu a zhutniť. Chodníky by mali byť vykopané aspoň na 20 cm a parkovacia plocha na 40 centimetrov a viac.

Výkop pod zámkovú dlažbu
Výkop pod zámkovú dlažbu

Výkop na vodovodnú šachtu Prievidza

Výkop pre vodovodnú šachtu sa kope rovnako ako žumpa, to znamená aspoň 40 centimetrov širšiu z každej strany aby sa dala zemina zhutniť.

Výkop na žumpu Prievidza

Výkop na osadenie žumpy sa väčšinou vykonáva traktorbagrom, samozrejme ak to priestor dovolí. Ak to ale priestor nedovalí, tak je potom vhodný minibager s väčším dosahom. Výkop na žumpu treba tiež urobiť tak aby bola z každej strany aspoň 40cm vôľa a aby sa dala zemina zhutniť okolo žumpy.


Výkop na bazén Prievidza

Výkop na bazén treba uskutočniť presne podľa pokynov výrobcu. Netreba samozrejme zabudnúť na šachtu kde bude umiestnené vybavenie bazéna. Je veľa druhov bazénov a každý má iný postup pri výkopových prácach, preto je potrebné si ho vyžiadať od výrobcu.

Výkop na bazén
Výkop na bazén

Výkop základov na plot Prievidza

Výkop základu na plot by mal byť tiež do nezamrzne hĺbky, čo je približne 80 cm a šírka by mala byť širšia ako plot aspoň o 5 až 10 centimetrov. V prípade že je na plot vyvíjaný tlak z boku tak základ robíme 20 až 30 cm širší ako šírka plotu.

Výkop na oporný múr Prievidza

Výkop na oporný múr je veľmi dôležitý a je veľmi dobré sa poradiť so statikom alebo dodávateľom plotových tvárnic, pretože čím väčší nápor bude na múr, tým širší treba základ.

Výkop základov na plot
Výkop základov na plot

Zemné a výkopové práce Prievidza

Na zemné a výkopové práce si treba nájsť vhodný stroj. Všetko závisí od kopania miesta okolo výkopov a prístupu k výkopom na zemné výkopové sa práce sa používa minibager, traktorbager, kolesový bager, pásový bager, kráčajúci bager a rôzne iné druhý bagrov. Na zemné práce sa používa aj UNC nakladač alebo inak povedané šmykom riadený nakladač, ktorý je veľký pomocník pri presune zeme a sypkých materiálov v rámci pozemku. Na šmykom riadený nakladač sa dajú využiť aj paletizačné vidly alebo mixovacia lyžica na betón.

Zemné a výkopové práce
Zemné a výkopové práce

Planírovanie Prievidza

Planírovanie je detailne upravovanie zeme alebo kameňa spravidla už na záver. Pri veľkých plochách sa používa buldozér pri malých okolo domu je najvhodnejší minibager.

Planírovanie
Planírovanie

Svahovanie pozemku Prievidza

Je to vlastne úprava terénu do prirodzených tvarov, teda miernych vyvýšenín alebo opačne priehlbín. Prechod medzi týmito útvarmi však musí byť veľmi plynutý, aby pôsobil čo najviac prirodzene a zanechával dojem prirodzene zvlneného terénu.

Terasovanie pozemku Prievidza

Ak je váš pozemok jeden veľký svah tak buď ho necháte celý v spáde alebo sa u vás vykopú terasy, ktoré môžete využívať rôznym spôsobom. Napríklad na jednej si môžete spraviť záhradku, na druhej altánok, na tretej bazén alebo čokoľvek Vás napadne.

Svahovanie pozemku
Svahovanie pozemku

Úprava terénu Prievidza

Úprava terénu sa využíva napríklad na vyrovnanie nerovností na pozemku ideálnym riešením je roztiahnutie novej zeme. Úprava terénu sa dá robiť traktorbagrom UNC, nakladačom zeme alebo aj minibagrom a je to takzvaná úprava na hrubo. Úprava terénu sa používa často na stavbách, okolo domu, raz treba presnú zem, raz treba vyrovnať pod lešenie a raz treba upraviť terén na trávnik.

Úprava terénu
Úprava terénu

Vyrovnanie zeme Prievidza

Na hrubé vyrovnanie zeme je vhodný traktorbager (napr. JCB). Väčšinou má traktorbager lyžicu, ktorá sa nazýva žralok a ktorá je prispôsobená na takéto vyrovnávanie zeme.

Vyrovnanie zeme
Vyrovnanie zeme

Výkop na drenáž Prievidza

V prípade že je pozemok vystavený vode alebo potrebuje zviesť vodu tak sa na pozemku vykope drenáž. Voda do drenáže môže ísť buď zo strechy alebo z obvodu domu, poprípade z odvedenia vody od oporného múru alebo iného záchytného bodu. Drenáž môže byť buď z okrúhlych kameňov od frakcie 16-22 ale pokojne aj 22-63, zabalených do geotextílie, z plastových paliet zabalených do geotextílie alebo sa vyrábajú aj drenážne systémy s možnosťou využitia vody. Jama na drenáž sa vypočíta podľa zrážanlivosti ale aj typu zeme, napríklad priemerná zrážanlivosť v Nitre je 584,1 mm za rok na meter štvorcový, takže pri výpočte na drenáž sa používa vzorec (m2 strechy x 0,05841 zrážanlivosť = m3 drenáže). Príklad 100 m2 strechy x 0,05841= 5,841 m3 veľkosť drenáže. Príklad na skalnatom plese je úhrn zrážok cca 1500 mm tak by mala mať drenáž 15 m3. Ak chcete aby vám nad drenážou rástla tráva tak dajte na ňu aspoň 50 CM a viac zeme.

Výkop na drenáž
Výkop na drenáž
Drenáž
Drenáž

Stroje alebo niektoré značky strojov ktoré sa používajú pri zemných a výkopových prácach:

JCB, Komatsu, traktorbager, minibager, UNC, Locust, nakladač, šmykom riadený nakladač, pásový bager, kráčajúci bager, buldozér, vibračná doska, vibračná noha, vibračný valec.