sk

zemné a výkopové práce Michalovce


MEGADON s.r.o.
JUDr. Rastislav Pirkovský PhD. 
PhDr. Veronika Pirkovská
0907 115 622
Adresa: Vinianske jazero 6038, 072 31 Michalovce
E-mail: mekpirky@gmail.com

Naša firma realizuje: zemné a výkopové práce, búracie práce, vyrovnávanie pozemkov a ciest, čistenie pozemkov, návrh a poradenstvo.


Vozový park

Minibager YANMAR SV15VT
Minibager YANMAR SV15VT

Minibager YANMAR SV15VT


Dosah: 2,47 m 

Výška: 2,33 m

Váha: 1,69 t

Vybavenie: lyžice 25/30/50/55 cm, svahovacia lyžica 80 cm a nakladacia 100 cm, disponujeme už aj hrabľami na čistenie

Šírka: 0,98 m - 1,17 m rozťahovateľný podvozok  


 

 


Hrable na čistenie pozemkov
Hrable na čistenie pozemkov

Hrable na čistenie pozemkov a finálne úpravy dvorov a záhrad


Šírka:  1 mIVECO TurboDaily - trojstranný sklápač
IVECO TurboDaily - trojstranný sklápač

IVECO TurboDaily - trojstranný sklápač 


Nosnosť: 3 t

Ložná plocha: 2 m x 3,5 m


Informačné okienko

Výkop pre základy na kľúč

Súčasťou základov je výkop a ten by mal byť realizovaný do nezamrznutej hĺbky a podľa projektu by malo do neho byť vložené uzemnenie a uviazané železo. Výkop základov by mal byť zaliaty do troch dní od výkopu, ak sa to v rámci plánu nepodarí tak posledných 30 cm by malo byť pred zaliatím dokopaných.

Výkop pre základy na kľúč
Výkop pre základy na kľúč

Výkop kanalizačnej prípojky

Výkop na kanalizačnú prípojku by mal byť tak široký, aby človek do do výkopu mohol vojsť a manipulovať s rúrou. V prípade väčších hĺbok je potrebné použiť paženie výkopu. Na kanalizačné prípojky sa často využíva aj ručné dokopávanie a to predovšetkým na vyhľadávanie inžinierskych sietí.

Výkop vodovodnej prípojky

Na vodovodnú prípojku treba pripraviť výkop tak, aby vodovodná rúra bola z každej strany obkopaná aspoň 20 cm a rozmer výkopu by mal byť aspoň 120 cm aby tam mal vodoinštalatér dostatočný priestor pri zapájaní.

Výkop a zapojenie kanalizačnej prípojky
Výkop a zapojenie kanalizačnej prípojky

Výkop pod zámkovú dlažbu

Výkop pod zámkovú dlažbu je veľmi dôležitý. Nie je vhodné dať kameň na neupravený terén. Zeminu pod zámkovú dlažbu je treba vyspádovať smerom od domu a zhutniť. Chodníky by mali byť vykopané aspoň na 20 cm a parkovacia plocha na 40 centimetrov a viac.

Výkop pod zámkovú dlažbu
Výkop pod zámkovú dlažbu

Výkop na vodovodnú šachtu

Výkop pre vodovodnú šachtu sa kope rovnako ako žumpa, to znamená aspoň 40 centimetrov širšiu z každej strany aby sa dala zemina zhutniť.

Výkop na žumpu

Výkop na osadenie žumpy sa väčšinou vykonáva traktorbagrom, samozrejme ak to priestor dovolí. Ak to ale priestor nedovalí, tak je potom vhodný minibager s väčším dosahom. Výkop na žumpu treba tiež urobiť tak aby bola z každej strany aspoň 40cm vôľa a aby sa dala zemina zhutniť okolo žumpy.


Výkop na bazén

Výkop na bazén treba uskutočniť presne podľa pokynov výrobcu. Netreba samozrejme zabudnúť na šachtu kde bude umiestnené vybavenie bazéna. Je veľa druhov bazénov a každý má iný postup pri výkopových prácach, preto je potrebné si ho vyžiadať od výrobcu.

Výkop na bazén
Výkop na bazén

Výkop základov na plot

Výkop základu na plot by mal byť tiež do nezamrzne hĺbky, čo je približne 80 cm a šírka by mala byť širšia ako plot aspoň o 5 až 10 centimetrov. V prípade že je na plot vyvíjaný tlak z boku tak základ robíme 20 až 30 cm širší ako šírka plotu.

Výkop na oporný múr

Výkop na oporný múr je veľmi dôležitý a je veľmi dobré sa poradiť so statikom alebo dodávateľom plotových tvárnic, pretože čím väčší nápor bude na múr, tým širší treba základ.

Výkop základov na plot
Výkop základov na plot