Powered by Smartsupp
EUR
sk

Zemné a výkopové práce Stupava


Rastislav Kollárik
0907 751 512
Adresa: Jabloňové 127, 900 54 Jabloňové
E-mail: kollarik.bager@gmail.com

O nás

Sme firma ktorá pôsobí v Bratislavskom kraji. Ponúkame dlhoročné skúsenosti a osobný prístup. Na trhu pôsobíme už viac rokov a vďaka týmto dlhoročným skúsenostiam poskytujeme kvalitné služby v oblastiach:
- zemné a výkopové práce,
- búracie práce
- vŕtacie práce
-  terénne úpravy a iné 

Pozrite si našu webovú stránku tu.


Video z realizácie


Vozový park

nakladač Locust 752 Stupava
nakladač Locust 752 Stupava

nakladač Locust 752

Hmotnosť: 2,98 t
Nosnosť: 750 kg
Výška: 2,04 m
Šírka: 1,78 m
Dĺžka: 3,34 m


nakladač Bobcat S 175 Stupava
nakladač Bobcat S 175 Stupava

nakladač Bobcat S 175

Hmotnosť: 2,75 t
Nosnosť: 895 kg
Výška: 1,94 m
Šírka: 1,73 m
Dĺžka: 3,31 m


pásový bager Hyundai r25z-9ak Stupava
pásový bager Hyundai r25z-9ak Stupava

Pásový bager Hyundai r25z-9ak

Hmotnosť: 2,58 t
Výška: 2,5 m
Šírka: 1,5 m
Dĺžka: 4,03 m
Max. dosah: 4,48 m
Hĺbkový dosah: 2,42 m


pásový bager JCB 8035 + búracie kladivo Stupava
pásový bager JCB 8035 + búracie kladivo Stupava

Pásový bager JCB 8035 + búracie kladivo

Hmotnosť: 3,7 t
Výška: 2,43 m
Šírka: 1,75 m
Dĺžka: 4,46 m
Max. dosah: 5,31 m
Hĺbkový dosah: 3,51 m


nosič kontajnerov Mercedes Atego Stupava
nosič kontajnerov Mercedes Atego Stupava

nosič kontajnerov Mercedes Atego

Hmotnosť: 12 t
Vybavenie: nosič kontajnerov


Pásový bager neuson wacker EZ 36 Stupava
Pásový bager neuson wacker EZ 36 Stupava

Pásový bager neuson wacker EZ 36

Hmotnosť: 4,3 t
Výška: 2,7 m
Šírka: 1,75 m
Dĺžka: 5,5 m
Hĺbkový dosah: 3,5 m


Pásový bager JCB + zemný vrták Stupava
Pásový bager JCB + zemný vrták Stupava

Pásový bager JCB + zemný vrták



Fotogaléria


Informačné okienko 

Výkop pre základy na kľúč

Súčasťou základov je výkop a ten by mal byť realizovaný do nezamrznutej hĺbky a podľa projektu by malo do neho byť vložené uzemnenie a uviazané železo. Výkop základov by mal byť zaliaty do troch dní od výkopu, ak sa to v rámci plánu nepodarí tak posledných 30 cm by malo byť pred zaliatím dokopaných.

Výkop pre základy na kľúč
Výkop pre základy na kľúč

Výkop kanalizačnej prípojky

Výkop na kanalizačnú prípojku by mal byť tak široký, aby človek do do výkopu mohol vojsť a manipulovať s rúrou. V prípade väčších hĺbok je potrebné použiť paženie výkopu. Na kanalizačné prípojky sa často využíva aj ručné dokopávanie a to predovšetkým na vyhľadávanie inžinierskych sietí.

Výkop vodovodnej prípojky

Na vodovodnú prípojku treba pripraviť výkop tak, aby vodovodná rúra bola z každej strany obkopaná aspoň 20 cm a rozmer výkopu by mal byť aspoň 120 cm aby tam mal vodoinštalatér dostatočný priestor pri zapájaní.

Výkop a zapojenie kanalizačnej prípojky
Výkop a zapojenie kanalizačnej prípojky

Výkop pod zámkovú dlažbu

Výkop pod zámkovú dlažbu je veľmi dôležitý. Nie je vhodné dať kameň na neupravený terén. Zeminu pod zámkovú dlažbu je treba vyspádovať smerom od domu a zhutniť. Chodníky by mali byť vykopané aspoň na 20 cm a parkovacia plocha na 40 centimetrov a viac.

Výkop pod zámkovú dlažbu
Výkop pod zámkovú dlažbu

Výkop na vodovodnú šachtu

Výkop pre vodovodnú šachtu sa kope rovnako ako žumpa, to znamená aspoň 40 centimetrov širšiu z každej strany aby sa dala zemina zhutniť.

Výkop na žumpu

Výkop na osadenie žumpy sa väčšinou vykonáva traktorbagrom, samozrejme ak to priestor dovolí. Ak to ale priestor nedovalí, tak je potom vhodný minibager s väčším dosahom. Výkop na žumpu treba tiež urobiť tak aby bola z každej strany aspoň 40cm vôľa a aby sa dala zemina zhutniť okolo žumpy.


Výkop na bazén

Výkop na bazén treba uskutočniť presne podľa pokynov výrobcu. Netreba samozrejme zabudnúť na šachtu kde bude umiestnené vybavenie bazéna. Je veľa druhov bazénov a každý má iný postup pri výkopových prácach, preto je potrebné si ho vyžiadať od výrobcu.

Výkop na bazén
Výkop na bazén

Výkop základov na plot

Výkop základu na plot by mal byť tiež do nezamrzne hĺbky, čo je približne 80 cm a šírka by mala byť širšia ako plot aspoň o 5 až 10 centimetrov. V prípade že je na plot vyvíjaný tlak z boku tak základ robíme 20 až 30 cm širší ako šírka plotu.

Výkop na oporný múr

Výkop na oporný múr je veľmi dôležitý a je veľmi dobré sa poradiť so statikom alebo dodávateľom plotových tvárnic, pretože čím väčší nápor bude na múr, tým širší treba základ.

Výkop základov na plot
Výkop základov na plot

Zemné a výkopové práce

Na zemné a výkopové práce si treba nájsť vhodný stroj. Všetko závisí od kopania miesta okolo výkopov a prístupu k výkopom na zemné výkopové sa práce sa používa minibager, traktorbager, kolesový bager, pásový bager, kráčajúci bager a rôzne iné druhý bagrov. Na zemné práce sa používa aj UNC nakladač alebo inak povedané šmykom riadený nakladač, ktorý je veľký pomocník pri presune zeme a sypkých materiálov v rámci pozemku. Na šmykom riadený nakladač sa dajú využiť aj paletizačné vidly alebo mixovacia lyžica na betón.

Zemné a výkopové práce
Zemné a výkopové práce

Planírovanie

Planírovanie je detailne upravovanie zeme alebo kameňa spravidla už na záver. Pri veľkých plochách sa používa buldozér pri malých okolo domu je najvhodnejší minibager.

Planírovanie
Planírovanie

Svahovanie pozemku

Je to vlastne úprava terénu do prirodzených tvarov, teda miernych vyvýšenín alebo opačne priehlbín. Prechod medzi týmito útvarmi však musí byť veľmi plynutý, aby pôsobil čo najviac prirodzene a zanechával dojem prirodzene zvlneného terénu.

Terasovanie pozemku

Ak je váš pozemok jeden veľký svah tak buď ho necháte celý v spáde alebo sa u vás vykopú terasy, ktoré môžete využívať rôznym spôsobom. Napríklad na jednej si môžete spraviť záhradku, na druhej altánok, na tretej bazén alebo čokoľvek Vás napadne.

Svahovanie pozemku
Svahovanie pozemku

Úprava terénu

Úprava terénu sa využíva napríklad na vyrovnanie nerovností na pozemku ideálnym riešením je roztiahnutie novej zeme. Úprava terénu sa dá robiť traktorbagrom UNC, nakladačom zeme alebo aj minibagrom a je to takzvaná úprava na hrubo. Úprava terénu sa používa často na stavbách, okolo domu, raz treba presnú zem, raz treba vyrovnať pod lešenie a raz treba upraviť terén na trávnik.

Úprava terénu
Úprava terénu

Vyrovnanie zeme

Na hrubé vyrovnanie zeme je vhodný traktorbager (napr. JCB). Väčšinou má traktorbager lyžicu, ktorá sa nazýva žralok a ktorá je prispôsobená na takéto vyrovnávanie zeme.

Vyrovnanie zeme
Vyrovnanie zeme

Výkop na drenáž

V prípade že je pozemok vystavený vode alebo potrebuje zviesť vodu tak sa na pozemku vykope drenáž. Voda do drenáže môže ísť buď zo strechy alebo z obvodu domu, poprípade z odvedenia vody od oporného múru alebo iného záchytného bodu. Drenáž môže byť buď z okrúhlych kameňov od frakcie 16-22 ale pokojne aj 22-63, zabalených do geotextílie, z plastových paliet zabalených do geotextílie alebo sa vyrábajú aj drenážne systémy s možnosťou využitia vody. Jama na drenáž sa vypočíta podľa zrážanlivosti ale aj typu zeme, napríklad priemerná zrážanlivosť v Nitre je 584,1 mm za rok na meter štvorcový, takže pri výpočte na drenáž sa používa vzorec (m2 strechy x 0,05841 zrážanlivosť = m3 drenáže). Príklad 100 m2 strechy x 0,05841= 5,841 m3 veľkosť drenáže. Príklad na skalnatom plese je úhrn zrážok cca 1500 mm tak by mala mať drenáž 15 m3. Ak chcete aby vám nad drenážou rástla tráva tak dajte na ňu aspoň 50 CM a viac zeme.

Výkop na drenáž
Výkop na drenáž
Drenáž
Drenáž

Stroje alebo niektoré značky strojov ktoré sa používajú pri zemných a výkopových prácach:

JCB, Komatsu, traktorbager, minibager, UNC, Locust, nakladač, šmykom riadený nakladač, pásový bager, kráčajúci bager, buldozér, vibračná doska, vibračná noha, vibračný valec.