sk

Strojové omietky pre mesto Lučenec


TAVAT s.r.o.

Reto Marti
0903 292 405
Adresa: Mládežnícka 403/49, 974 04 Banská Bystrica
E-mail: info@tavat.sk


O nás

Spoločnosť TAVAT poskytuje komplexné služby v rámci slovenského stavebného trhu. Realizujeme Vaše bývanie od úplného počiatku až po kompletné odovzdanie daného projektu. Našim cieľom je uspokojenie potrieb zákazníka pri výstavbe, rekonštrukcii a úpravách objektov, verejných priestranstiev, domov a bytov. Ku každému zákazníkovi pristupujeme osobitne a snažíme sa vyhovieť všetkým požiadavkám za čo najvýhodnejšie ceny. Spokojnosť zákazníkov dosahujeme kvalitnými výkonmi pri použití najmodernejších technológií a najkvalitnejších materiálov  


Fotogaléria realizovaných prác


Informačné okienko pre našich zákazníkov

Omietky

Omietky rozdeľujeme podľa umiestnenia vonkajšie alebo vnútorné, použitého materiálu (vápenné - používa sa ako jednovrstvová v hrúbke 10 až 12 mm, cementové 15 mm), sadrové, vápenno-cementové (10 - 12 mm), štukové (20 mm), hlinené (20 - 25 mm) a úpravy povrchu sa rozdeľujú na hrubé, hladké a ozdobné.

Postup pri omietaní

Omietame ručne alebo strojom. Vnútorné omietky sa nanášajú vtedy, ak je hotová hrubá stavba. Nahadzujeme jadro murárskou lyžicou medzi omietníky postupne v pásoch. Maltu po nahodení sťahujeme pomocou dosky a na stuhnutú jadrovú omietku nanášame lícnu vrstvu naťahovaním pomocou hladidla. Nakoniec povrch vyhladíme.

Strojové omietky

Strojové omietky sa hodia na miesta, kde je potrebné omietnuť veľké plochy a vyžaduje sa vysoká precíznosť spracovania. Receptúra takýchto omietok je vytvorená tak, aby mala optimálnu spotrebu materiálu, vyššiu výdatnosť i želaný efekt. Veľkej obľube sa tešia napríklad vápenno-cementové či sadrové strojové omietky.

Sadrové omietky

  • ide o spôsob aplikovania omietok z priemyselne vyrábanej suchej omietkovej zmesi na vápenno-sadrovom základe, ktorý je zložený zo sadry, vápenného hydrátu, *perlitu, jemných pieskov a prísad. Sadrová omietka má pomerne hladký *gletovaný povrch pre dom či byt,
  • *perlit - je izolačný materiál, jemne granulovaný rovnakej veľkosti,
  • *gletovať - vyhladiť povrch nanesenej hmoty za pomoci oceľového hladítka.

Vápenno-cementové omietky

  • ide o spôsob aplikovania omietok z priemyselne vyrábanej suchej zmesi pre strojové spracovanie,
  • strojová omietka obsahuje presne stanovený pomer prísad ako sú: vápenný hydrát, cement, piesky, perlit a prísady, ktoré zabezpečujú pevnosť a súdržnosť omietky.