sk

Toyota Fuel Economy 5W-30 - 1L

Pre motory: Benzínové a dieselové

Zloženie: Syntetické

Výrobca: TOYOTA

Kategória: Osobné automobily 

9,09 € 12,57 €

Popis produktu

Toyota Fuel Economy 5W-30 je jedinečný vysoko výkonný motorový olej, ktorý bol vyvinutý a schválený najmä pre automobily koncernu Toyota. Toyota Fuel Economy 5W-30 bol vyrobený z veľmi kvalitnej nekonvenčnej ropy a pridaním špeciálnych prísad dosiahol v testoch nadštandardné výsledky oproti ostatným motorovým olejom s rovnakou špecifikáciou. Olej ponúka vynikajúcu úroveň ochrany proti tvorbe čiernych kalov, oxidácii a opotrebovaniu motora.

Olej Toyota Fuel Economy 5W-30 s vysokou rezervou spĺňa požiadavky najnovších noriem a je vhodný pre všetky benzínové a dieselové motory vrátane turbo preplňovaných s výnimkou vozidiel vybavených filtrom pevných častíc (DPF).

Nespornou výhodou motorového oleja je úspora paliva.
Údaje o spotrebe paliva získané v spolupráci s poprednými výrobcami automobilov a testovanie v teréne v rôznych európskych vozidlách preukázali úsporu paliva 6%. Motorový olej poskytuje vynikajúce trecie vlastnosti. Znížením trenia kov na kov kontaktu v motore bolo preukázané zníženie hluku motorov, čím sa znížilo aj samotné opotrebenie motora.

Špecifikácie a schválenia: 

  • SAE 5W-30 
  • API SL/CF
  • ACEA A1/B1/A5/B5