sk

SHELL Rimula R3 X 15W-40 - 55L

Pre motory: Dieselové

Typ: Minerálny

Výrobca: SHELL

Kategória: Nákladné automobily

184,99 €

Popis produktu

  • Olej SHELL RIMULA R3 X 15W-40 predtým SHELL RIMULA X 15W-40 je minerálny motorový olej pre vysoko zaťažované naftové motory. Je určený pre atmosférické i preplňované naftové motory nákladných a úžitkových vozidiel vrátane motorov EURO 2 a EURO 3. Poskytuje ochranu v troch oblastiach: pred opotrebovaním, usadeninami a zahrievaním a tým sa nepretržite prispôsobuje požiadavkám na ochranu motora pri jeho použití na diaľniciach aj mimo nich.
  • Pri oleji SHELL RIMULA R3 X 15W-40 sa na základe zdokumentovania výkonnosti po najazdení viac ako 18 miliónov kilometrov preukázali nasledovné účinky:
  • v laboratórnych podmienkach: až 50 % zníženie opotrebovania hlavy vahadla pri štandardnom teste Cummins M-11 HST na cestách: až o 35 % nižšie opotrebovanie kovových častí zistené na základe testovania vzoriek použitého oleja z motorov Caterpillar pracujúcich v podmienkach ťažkej prepravy
  • Vďaka množstvu schválení od výrobcov diaľkových nákladných vozidiel je olej SHELL RIMULA R3 X 15W-40 vhodný najmä na použitie v autobusoch a nákladných vozidlách s vysokým zaťažením, vrátane moderných motorov s turbo dúchadlom. Olej SHELL RIMULA R3 X 15W-40 sa osvedčil aj v rade náročných terénnych aplikácií ako sú banské a ťažobné prevádzky až po využitie v množstve poľnohospodárskych mechanizmov.